کاربر مهمان ورود اعضا |  عضویت
خانهاخبارمعاونت فرهنگي دانشگاهمدیران فرهنگیکانون های فرهنگیواحد انجمن های علمی واحد تشکل های اسلامینشریات کرسی آزاد اندیشی
حضرت محمد(ص) می فرمایند : خير دنيا و آخرت با دانش است و شرّ دنيا و آخرت با نادانى .               امام على (ع) می فرمایند : خداوند روزه را واجب كرد تا به وسيله آن اخلاص خلق را بيازماید.                   امام علی (ع) می فرمایند : زمانى كه مقدمات نعمت ها به شما رسید، نهایت آن را با كم شكری از خود مرانید.             حضرت فاطمه الزهرا (س) می فرمایند :   خدای تعالی نیکی به پدر و مادر را واجب فرمود تا از خشم او در امان بمانند، و دستگیری از خویشان را موجب افزایش عمر و سبب فزونی جمعیت و قدرت قرار داد .
 

 
 • آخرین اخبار
 • گالری عکس
 • نظرسنجی
نیاز حوزه فرهنگی دانشگاهها به نظر شما مهمترین نیاز کنونی حوزه فرهنگی دانشگاهها چیست؟
برنامه‌ریزی‌وسیاستگذاری
 
47%
حمایت،پشتیبانی‌وبودجه
 
24%
نظارت‌ صحیح و دقیق
 
29%
The poll is closed.

 

ارتباط با معاونت

ایمیل شما:
تصویر امنیتی:
 Security code

 

آمار بازدید سایت

بازدید امروز:   0
بازدید ماه جاری:   0
بازدید سال جاری:  
کاربران عضو آنلاین : 0
کاربران مهمان : 20

 

معرفی واحد

 
"واحد کانون فرهنگی"


معرفی :

کانون های فرهنگی دانشجویان با هدف  پاسخگویی به نیازهای متنوع و رشد خلاقیت های فرهنگی دانشجویان ، سامان بخشیدن به خواسته ها و تلاش های خودانگیخته فرهنگی ، هنری و اجتماعی دانشجویی و حمایت و هدایت این گروه از فعالیت ها در جهت نیل به ارزش های متعالی اسلامی در دانشگاه ها تشکیل می شوند و به منظور تاکید بر هویت ملی ، ارتقای سطح همکاری جمعی و بسط و تعمیق فرهنگ مشارکت در دانشگاه ها ، تاسیس و تقویت نهادهای مدنی و قانون مندی حوزه فعالیت های فرهنگی دانشجویان بر اساس ضوابط قید شده کانون های فرهنگی دانشجویان فعالیت می کنند.نیره جوادی  (کارشناس کانون های فرهنگی  خواهران)

 

محمود رجبی (کارشناس  کانون فرهنگی برادران)


شرح وظایف کارشناس کانون های فرهنگی  هنری :

 • ایجاد هماهنگی بین کانون های فرهنگی و هنری
 • نظارت بر انجام وظایف کانون ها در چهرچوب آیین نامه
 • ارائه ی طرح های لازم به منظور تشویق دانشجویان به خلق آثار فرهنگی هنری با محتوای اسلامی به منظور فراهم نمودن زمینه رشد و شکوفائی استعدادهای هنری آنان در قالب کانون ها
 • بهینه و تنظیم گزارش کار ماهانه و سالانه از فعالیت های انجام شده جهت ارائه به مسئول مافوق
 • انجام امور ارجاعی مربوط از طرف مافوق
 • اهتمام  و برنامه ریزی در خصوص برگزاری مسابقات فرهنگی هنری در کانون ها
 • مطالعه و رصد مسائل فرهنگی روز کانون های فرهنگی
 • همکاری با سایر کارشناسان حوزه ی معاونت فرهنگی در انجام وظایف محوله


شرح وظایف کارشناس فرهنگی در حوزه خوابگاه :
 • تهیه و تنظیم جداول زمان بندی امور فرهنگی در حوزه خوابگاه
 • بهره گیری از مشارکت فعال دانشجویان و هماهنگی بیشتر در امر تصمیم گیری و اجرای فعالیت های فرهنگی خوابگاه
 • تقویت و توسعه کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی خوابگاهی در زمینه رشد و پرورش و تزکیه دانشجویان ، گسترش فضای معنوی فضایل اخلاقی و مقابله با ترویج افکار و عقاید انحرافی و تهاجمات فرهنگی
 • توانمندسازی دانشجویان با رویکرد ارتقای دانش و مهارت های زندگی جمعی (علی الخصوص خوابگاهی ) ، برنامه ریزی پیرامون طرح ها و فعالیت های فرهنگی خوابگاهی اعم از تجهیزاتی ، حمایت برنامه ای و ...

ضوابط تشکیل و صدور مجوز :
هیات موسس (هیئت موسس پس از تشکیل مجمع عمومی و انتخاب شورای مرکزی کانون منحل می شود ) باید اساس نامه پیشنهادی و ضرورت تشکیل کانون  را به پیوست تقاضانامه به دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه ارائه کنند . این دانشجویان باید داری شرایط زیر باشند:
 1. گذراندن حداقل یک نیم سال تحصیلی
 2. نداشتن حکم قطعی محرومیت از تحصیل به مدت یک نیم سال تحصیلی یا بیشتر.
شورای فرهنگی دانشگاه ظرف 45 روز پس از دریافت و ثبت تقاضا ، نسبت به صدور مجوز تاسیس کانون یا اعلام کتبی دلایل عدم صدور مجوز (مطابق ماده 11 این آیین نامه ) اقدام می کند.

شرایط صدور مجوز برای کانون :
 1. اعضای هیئت موسس کانون باید و اجد شرایط مندرج در ماده نه این آیین نامه باشند.
 2. در ساختار پیشنهادی اساسنامه کانون باید کلیه اجزا نظیر اهداف و وظایف ، ارکان  و تشکیلات مانند اعضا و شیوه  عضوگیری ، مجمع عمومی ، شورای مرکزی و دبیر کانون مطابق مفاد این آیین نامه پیش بینی شود .
 3. در زمینه مورد تقاضا در همان دانشگاه ، کانون مشابهی که با مجوز رسمی مدیر کل امور فرهنگی یا شورای فرهنگی دانشگاه فعالیت می کند وجود نداشته باشد.

پس از صدور مجوز فعالیت کانون ، هیئت موسس کانون باید از طریق فراخوان عمومی و نصب اطلاعیه در سطح دانشگاه اقدام به عضوگیری رسمی  نموده و ظرف سه ماه پس از دریافت مجوز ، نسبت به برگزاری اولین مجمع عمومی با حضور نماینده مدیر کل امور فرهنگی دانشگاه جهت تصویب اساسنامه و برگزاری انتخابات شورای مرکزی کانون اقدام کند. در صورت عدم اقدام در مهلت مقرر ، مجوز صادر شده لغو خواهد شد. چنانچه در مهلت مقرر ، تعداد اعضای کانون به حد نصاب تشکیل کانون 15 نفر نرسد ، مجوز کانون لغو خواهد شد.


شورای مرکزی کانون :

اعضای شورای مرکزی کانون متشکل از پنج تا هفت عضو اصلی و دو عضو علی البدل می باشند که با برگزاری انتخابات مجمع عمومی کانون و از میان اعضای دارای شرایط زیر برای مدت یک سال مطابق اساس نامه کانون انتخاب می شوند.
جلسات شورای مرکزی کانون باید حداقل یکبار در ماه با حضور حداقل دو سوم از اعضای اصلی تشکیل شود و مصوبات آن با رای اکثریت مطلق حاضران معتبر است.
در اولین جلسه شورای مرکزی کانون ، اعضای شورا یک نفر را از میان خود به عنوان دبیر کانون انتخاب و به مدیر کل امور فرهنگی معرفی می کنند.
دبیر کانون مسئولیت برنامه ریزی جلسات شورای مرکزی کانون و نظارت بر اجرای مصوبات آن ، شرکت در جلسات شورای هماهنگی کانون ها و ارائه گزارش مستمر به آن شورا و پیگیری مصوبات شورای هماهنگی کانون ها را عهده دار است. همچنین مسئولیت کلیه امور حقوقی ، اداری و قانونی کانون بر عهده دبیر آن است.

بودجه و پشتیبانی :

مدیر کل امور فرهنگی دانشگاه موظف است جهت اجرای این آیین نامه و برنامه های مصوب کانون ها ، تسهیلات مالی و پشتیبانی لازم را مطابق دستورالعمل  های تشکیلات و اعتبارات اداره کل امور فرهنگی دانشگاه با تصویب شورای فرهنگی در اختیار کانون ها قرار دهد. 


ارتباط با ما

 
 • آدرس :همدان - چهارباغ شهید احمدی روشن - دانشگاه بوعلی سینا - معاونت فرهنگی و اجتماعی
 • شماره تلفن دانشگاه :8274059 - 0813
 • شماره تلفن داخلی :541 و 540
 • ایمیل :
 • شماره موبایل(جهت دریافت پیشنهادات شما به صورت پیامک) :

نظرات شما

226کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بوعلی سینا می باشد.
طراحی شده توسط شبکه فراپیوند